3D tisk

Naše společnost se vyznačuje především schopností držet krok s poptávkou zákazníků a nabízet technologie schopné realizovat výrobky, které se dosud nacházely pouze na obrazovkách počítače v kancelářích konstruktérů. Jak tedy 3D tisk pomáhá moderním (nejen) strojírenským firmám?

FUNKČNÍ MODELY

Výrobky z 3D tiskáren nemusí plnit pouze vizuální roli. U dílců, které nejsou masivně namáhané a stačí jim desetinová tolerance se může více vyplatit výroba metodou FDM (fused deposition modeling), tedy 3D tisk pomocí nanášení roztaveného plastu po vrstvách – nejběžnější metoda 3D tisku. To se může hodit také u částí, které musí být měkké nebo nevodivé (ať už tepelně nebo elektricky). 

DESIGN A PROTOTYPING

Při prototypování a designování v moderních CAD systémech se designéři dostávají k hranici mezi hmotnou realitou a návrhem v počítači. Tato hranice je obzvlášť kritickou, pokud se má přejít k sériové výrobě, nebo pokud má výroba být obzvláště nákladná.
Fyzický model z plastu vytištěný na 3D tiskárně se v takovém případě obzvlášť vyplatí, protože designér dokáže odhalit nedostatky v návrhu a opravit je, ještě než se přejde k výrobě. Po opravách nebo redesignu nechá vytisknout opravený design znovu a celý proces opakuje dokud nedojde k finální verzi. Potom je s čistým svědomím možné přejít k výrobě.
Tento postup se ukázal obzvlášť efektivním právě při přecházení této hranice a stále více se používá právě jako doplněk k modelování a vytváření plastových pre-prototypů. 

PROPAGACE A VYBAVENÍ

Klíčenka, stojánek, ozdobné i funkční předměty nebo váš vlastní design v kombinaci s logem či nápisem. To všechno zařídí 3D tisk rychle a levně. Pokud se chystáte obdarovat obchodní partnery a zákazníky něčím opravdu originálním, 3D tisk má tu výhodu, že ať je váš design jakkoli složitý a detailní, hravě si s ním v řádu hodin poradí. Můžete si vybrat z nabídky našich designů. Obzvlášť zajímavý může být výtisk, který podle teploty mění barvu, nebo ve tmě fosforeskuje. 
A konečně je možné 3D tisk využít k výrobě vybavení dílny nebo kanceláře. Často se stává že potřebujete držák na něco tak specifického, že jej prostě v obchodě nenajdete. Různé lišty, spojky, podložky, stojany, profily k uchycení, … S tímto vám 3D tisk ušetří nervy a pomůže s organizací pracoviště.

NAŠE TISKÁRNY

Aktuálně disponujeme 4 tiskárnami. Dvě z nich fungují na principu kartézského navádění pohybu a dvě tiskárny jsou typu DELTA.  Všechny naše tiskárny mají vyhřívanou plochu a sondy pro dokonalé nastavení první vrstvy. 
Pro bezpečnější, přehlednější a lepší tisk využíváme k ovládání tiskáren počítače Raspberry pi se systémem Octoprint. To nám umožňuje vzdáleně ovládat a monitorovat naše tiskárny.

ENDER 5 PLUS

Tiskárna zaujme především opravdu obrovskou tiskovou plochou 350x350x400 (mm).  Možnost tisku z PLA/PETG/(ASA). Zajímavá je tak možnost sekvenčního tisku pro sériovou výrobu.
Tiskárnu jsme upravili k dokonalosti lepším BMG extruderem (přesnější a spolehlivější dávkování tiskové struny) a vyměnili hotend za lepší model a celou řídící desku jsme nahradili za novější a mnohem přesnější.

FLSUN SUPER RACER

Tento model představuje ultimátní kombinaci velké tiskové plochy 260x260x330 (mm), špičkové přesnosti (v řádech setin mm) a svižné rychlosti až 150 mm/s. Výtisky z tohoto stroje můžou konkurovat i vstřikolisu. Přesnost zajišťují lineární vedení na každé ose, rychlost potom V6 HOT END, schopný svižně tavit filament a přesně jej dávkovat. 
Tento stroj je definitivně správnou volbou pro high-end modely.

FLSUN Q5

Další tiskárna Deltového systému s vysokou přesností i rychlostí. Slušná tisková plocha 200x200x200 (mm). Hravě si poradí s celou škálou materiálů i těmi nejsložitějšími modely.

ENDER 3 PRO

Tento model prošel tolika úpravami, že technicky vzato už není původním Enderem 3 ale novou tiskárnou. Disponuje lineárním vedením, autonivelační sondou, celokovovým hot endem a vylepšeným extruderem. Tisková plocha 220x220x250 (mm). 

MODELOVÁNÍ

Jako předloha nám stačí výkres nebo klidně i náčrt nebo popis (případně předmět). O modelování se postaráme. Počítačový model si sami vytvoříme v CADu a následně vytiskneme.

galerie

kontakt

Pokud máte zájem o to využít našich služeb v oblasti 3D tisku, můžete nás kontaktovat prostřednictvím formuláře níže. My se Vám co nejdříve ozveme a domluvíme se na dalším postupu.